Vaccinatie medewerkers gestart
We hebben er reikhalzend naar uitgekeken: de eerste 100 COVID-19 vaccins voor het zorgpersoneel werden geleverd. En vandaag was het zover: de ziekenhuismedewerkers kregen hun eerste prik.
Nadat de eerste medewerkers van de primaire doelgroepen (medewerkers die actief zijn op de COVID-19-afdelingen, intensieve zorg en spoed) al een eerste prik mochten ontvangen dankzij enkele woonzorgcentra uit de regio die hun resterende vaccins aan ons ziekenhuis schonken, komen nu ook de andere medewerkers aan de beurt.
Alle voorbereidingen voor de vaccinatierondes waren alvast getroffen zodat bij aankomst van de vaccins er ook onmiddellijk gestart kon worden met het eigenlijke vaccineren.
Medewerkers werden op voorhand geïnformeerd over de werking van het vaccin en werden aangemoedigd zich te laten vaccineren. En de vaccinatiebereidheid was groot. “Want om kwaliteitsvolle zorg te kunnen blijven garanderen is het aanbieden van vaccins aan onze mensen van primordiaal belang”, zegt ook hoofdarts prof. dr. Spileers. “Dit is het langverwachte redmiddel om zichzelf, elkaar en onze patiënten te beschermen”.
Het vaccin beschermt na 2 prikken tot 90%. Om het besmettingsrisico van de overige 10% zo goed mogelijk te beperken blijven de artsen en het verplegend en verzorgend personeel van ons ziekenhuis op dezelfde beschermde manier zorgen toedienen aan onze patiënten.
“We hopen dat we snel kunnen overgaan tot het vaccineren van al onze medewerkers. Want alleen zo kunnen we elkaar terug ademruimte geven”, besluit Ann Vanden Bergh, verpleegkundig directeur van AZ Diest.
Andere interessante artikels

Plexus-ziekenhuisnetwerk krijgt als eerste in Vlaanderen goedkeuring voor regionaal zorgstrategisch plan
De Vlaamse regering gaf zopas haar goedkeuring voor het regionaal zorgstrategisch plan van ziekenhuisnetwerk Plexus. Het is het eerste zorgstrategisch plan dat wordt goedgekeurd in Vlaanderen.

Operationele excellentie dankzij de opstart van de acta-reva module
De registraties van alle kiné -en logoprestaties lopen bij AZ Diest voor zowel gehospitaliseerde als ambulante patiënten via het Klinisch Werkstation van nexuzhealth (KWS). Door de opstart van de acta-reva module van het KWS slaag AZ Diest er in om operationeel enkele voordelen te behalen.

De Week van de Patiënt in AZ Diest
De patiënt staat centraal in AZ Diest. Altijd, maar nog net iets meer tijdens de Week van de Patiënt & op de Dag tegen Kanker. Neem je gezondheid in eigen handen en breng onze infobeurs een bezoekje van 17 tot 20 oktober.